JavaDevMatt.pl – Mateusz Kupilas

Programista, przedsiębiorca, gamedev, bloger.

Łączę siły z Konradem, by zwojować świat :)

W podcastach i wpisach wspominałem o tym, że chciałbym spróbować swoim sił w międzynarodowym wydaniu swojej karcianki IT Startup. Myślałem, by poszukać sobie kogoś do pomocy, bo rozkręcenie podobnego pomysłu na skalę międzynarodową, to całkowicie nowa skala projektu. Okazało się, że nie musiałem długo szukać 🙂

Synergia zamiast konkurencji

Niecały miesiąc temu na Twitterze napisał do mnie Konrad z informacją, że planuje wydanie czegoś podobnego do „IT Startup – Gra Karciana” (tyle, że nakierowanego typowo na niszę .Net). Planował wystartować od razu międzynarodowo i termin wydania byłby prawdopodobnie zbliżony do wydania angielskiej wersji „IT Startup” (słuchał mojego podcastu, w którym dzieliłem się tymi informacjami).

Po wymienieniu paru wiadomości i rozmowie na Skype doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie sił. Przy wydaniu podobnych produktów w tym samym czasie będziemy się tylko niepotrzebnie kanibalizować, a pewnie sporo osób będzie chciało zamówić obie gry z 1 przesyłką. :> Start międzynarodowy takiego projektu jest trudny, a połączenie wspólnych kontaktów i zasięgów może bardzo podnieść szansę na sukces.

Dodatkowo powstanie fajne story dla prasy: „2 programistów, którzy mają na koncie wydaną książkę, wspólnymi siłami wydają teraz gry karciane”. Coś w tym stylu 😉

Jak wygląda plan?

Plan jest taki, by przez trochę ponad pół roku budować hype (budować międzynarodowy zasięg/listy mailowe) i na początku lutego 2020 wspólnie wystartować na Kickstarterze (o ile nie wybierzmy inne platformy) z wspólną akcją.

Z Kickstarterem jest taki problem, że nie obsługują zakładania projektów z Polski – trzeba to robić przez pośrednika, albo założyć np. spółkę w UK. Od jakiegoś czasu myślałem, by założyć osobną osobowość prawną do obsługi tego projektu międzynarodowo. Może to pierwszy krok do założenia małego wydawnictwa gier edukacyjnych o tematyce IT 🙂 jeszcze pomyślimy jak to dokładnie rozwiążemy, ale to taki nasz wstępny plan: założenie spółki na potrzeby wydania obu gier. Od strony Konrada gra będzie wydawana pod skrzydłami Dotnetos – spółki, której jest wspólnikiem. Będziemy więc chyba mieć spółkę ze spółką 😉

Wczoraj założyłem Twittera i Fanpage na FB dla międzynarodowej wersji „IT Startup” – tam na pewno będzie można śledzić postępy. O kolejnych krokach będę od czasu do czasu tu również informował.

Zapraszam do sprawdzenia gry Konrada!

Wstępny pomysł na grę Konrad Kokosa opisał w tym wpisie na swoim blogu. Gra jeszcze bardziej udrze w niszę. O ile IT Startup celuje szeroko w programistów i entuzjastów IT, tak OutOfMemory stara się aktualnie dotrzeć typowo do fanów technologii .Net (chociaż są plany, by rozwinąć to również np. w kierunku JavaScriptu w jakimś rozszerzeniu gry).

Będziemy się regularnie crosspromować, by uzyskać możliwie najlepszy efekt końcowy. 🙂 Postępy projektu OutOfMemory można aktualnie śledzić na Reddicie i Twitterze.

Będzie ciekawie. Na pobicie wyniku Exploding Kittens nie liczę, ale przy odrobinie szczęście możemy wspólnie sporo namieszać w międzynarodowym świecie gier bez prądu.

Have fun,

Mateusz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *