JavaDevMatt.pl – Mateusz Kupilas

Programista, przedsiębiorca, gamedev, bloger.

8 kwietnia startuje przedsprzedaż dodatku karcianki „IT Startup”

Niecały rok temu (pod koniec czerwca 2018) oficjalnie ukazała się moja autorska karcianka „IT Startup – Gra Karciana„. Projekt, który realizuje moją ulubioną ideę „uczyć, bawiąc”.

Po sukcesie projektu zacząłem pracować nad grą mobilną osadzoną w uniwersum gry „IT Startup”, ale głosów domagających się dodatku karcianki było na tyle dużo, że postanowiłem zmienić trochę swoje priorytety i dać ludziom to, o co pytają – dodatek fizycznej karcianki 🙂 gra stała się na tyle popularna, że udało się zorganizować pierwszy turniej! Niżej krótka relacja:

Gra cieszy się sporym powodzeniem w chill roomach firm IT. Była również popularnym prezentem świątecznym. Pewne polskie korpo złożyło rekordowe zamówienie (jako prezenty świąteczne dla swoich pracowników) na 250 sztuk gry!

O co chodzi w dodatku gry?

Gra dalej realizując ideę „uczyć, bawiąc”, przybliża w humorystycznej grze pojęcia ze świata IT. Tym razem wprowadza więcej tego, co najbardziej podobało się graczom – przeszkadzanie przeciwnikowi, sabotaż konkurencji, czyli negatywna interakcja w grze. 🙂

Wizualnie dodatek nawiązuje tym razem do świata gangsterskiego i miesza go ze światem IT. Nazwa dodatku to: „IT Startup – Brudne Przetargi„.

Będą pingwiny, ustawione przetargi IT, wykorzystywanie taniej siły roboczej skończonej liczby studentów i więcej podkładania świń przeciwnikowi.

Dodatek gry jest samodzielnie grywalny dla 2 osób (zawiera 32 nowe karty), lub po połączeniu z podstawką zwiększa maksymalną liczbę graczy z 4 do 6 (teoretycznie może grać więcej osób, ale wtedy może zabraknąć elementów gry). Dodatek wprowadza również nowy tryb gry – budowanie własnej tali (jako opcjonalny nowy tryb). Oczywiście można dalej grać „po staremu” jedną wspólną talią.

Jeśli już dzisiaj chcesz zobaczyć nowe karty (przed premierą zostaną jeszcze pewnie naniesione drobne poprawki), chcesz zerknąć na instrukcję i zostać poinformowany o starcie przedsprzedaży, to możesz dopisać się do listy mailowej:

Oprócz rozszerzenia gry pojawiło się również sporo głosów o gadżety związane z grą… stąd pomysł na nowe wlpeki i najbardziej pożądany gadżet: binarna kostka! 😀

Pokaż binarną kostkę i wlepki!

Przy starcie podstawki „IT Startup” dużo osób pochwalało pomysł wprowadzenia binarnej kostki do gry. Wtedy zabrakło na to niestety czasu – tym razem się pojawi! 🙂

Niżej możecie zobaczyć prototyp binarnej kostki w akcji. Ot gadżet (kostka jest większa niż standardowa kostka do gry: 25×25 mm), który można trzymać na biurku, albo wkurzać znajomych stosując go w innych grach bez prądu.

Film z prototypem binarnej kostki.

Przy okazji kostki premium pojawił się również pomysł na żetony premium gry. Niżej zdjęcie pierwszego prototypu – 32 unikalne drewniane żetony (grawer laserem) + wspomniana już kostka do kompletu.

By niepotrzebnie nie zwiększać ceny gry (dla osób, które takie bajery premium nie interesują), będą to opcjonalne gadżety, które można dorzucić przy okazji zakupu gry. W standardowym zestawie będą to tekturowe, tańsze żetony.

Ciekawostka: po wycenie grawerowania, które chciałbym mieć wykonane (binarna kostka + żetony), okazało się, że za taką kwotę spokojnie samemu mogę kupić laser do grawerowania drewna. 😀 Więc postanowiłem zainwestować w nową zabawkę. Niżej krótki filmik z prezentacją takiego lasera.


Co do wlepek: tym razem będzie to cały zestaw 8 naklejek 🙂 w ramach przedsprzedaży taki zestaw będzie dołączony gratis do każdego zamówienia. Poza przedsprzedażą (albo jeśli ktoś chce domówić dodatkowy zestaw) koszt zestawu będzie wynosił 10 zł. Zestaw można sobie zobaczyć w tym wpisie na FB.

Bonus za zakup pierwszego i drugiego dnia przedsprzedaży (8 i 9 kwietnia)

Od jakiegoś czasu rozmawiam z eduweb.pl w sprawie jakiejś współpracy i wspólnie uznaliśmy, że start przedsprzedaży dodatku „IT Startup”, to doba okazja na pierwszy krok. 🙂 Udało się wypracować dla Was dobry deal.

Osoby, które 8 lub 9 kwietnia (pierwsze 2 dni przedsprzedaży) zdecydują się na zakup dodatku (lub jakiegoś pakietu zawierającego dodatek) otrzymają kupon o wartości 30 zł na dowolny kurs eduweb.pl. Kupon będzie można wykorzystać go do końca kwietnia.

Więc jeśli planowaliście się podszkolić, to będzie to teraz dobra okazja. 😀 Jeśli nie, to zawsze możecie przekazać kod znajomemu.

Dlaczego przedsprzedaż? Tym razem nie crowdfunding?

Crowdfunding to tak naprawdę jest przedsprzedaż połączona z weryfikacja produktu (jeśli nie przekroczy się pewnej kwoty, to wpłaty są zwracane) – tylko trochę ładniej się nazywa. Produkt „IT Startup – Gra Karciana” jest już sprawdzony i przedsprzedaż ma tym razem wyłącznie na celu pomóc w określeniu nakładu druku gry w drukarni. Dodatkowo odpada dzięki temu prowizja dla portalu crowdfundingowego.

Taki prosty deal: oferuję bonusy za zakup w przedsprzedaży (kupony na kursy, darmowy pakiet wlepek i tańsze gadżety), a w zamian dostaję od Was informację na temat faktycznego zainteresowania produktem zanim poniosę koszty związane z produkcją produktu. To tyle. Całość rusza 8 kwietnia (poniedziałek). 🙂

Jeśli nie chcesz przez przypadek przespać startu, by załapać się na bonusy pierwszych 2 dni przedsprzedaży, możesz się zapisać do listy mailingowej. Otrzymasz przypomnienie mailowe i przy okazji otrzymasz karty dodatku do wglądu.

Have fun,

Mateusz

One thought on “8 kwietnia startuje przedsprzedaż dodatku karcianki „IT Startup”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *