JavaDevMatt.pl – Mateusz Kupilas

Programista, przedsiębiorca, gamedev, bloger.

Update planu podboju świata + bonus (jak otrzymać moją nową książkę za darmo?)

Ostatnie tygodnie miałem trochę wyjęte z życia internetowego przez chorobę (stąd mały zastój podcastowy), więc postanowiłem napisać update dla tych, którzy pytali co tam u mnie 🙂

Międzynarodowe wydanie „IT Startup – Gra Karciana”. Jest data?

Jest miesiąc (maj 2020) – konkretnego dnia startu jeszcze nie ustaliłem.

Za to jest duży update na temat współpracy z Konradem, który opisywałem w zeszłym roku. Początkowo plan był taki, by wspólnymi siłami wydać obie nasze gry na łączonej akcji kickstarterowej w lutym 2020. Termin został raz przesunięty na maj 2020. Ostatecznie Konrad wraz z Dotnetos zdecydowali, że chcą poświęcić więcej czasu na dokończenie własnej gry (wydanie jej w maju okazało się ostatecznie 2020 mało realne).

Dalej chcemy łączyć swoje siły/zasięgi, ale w osobnych akcjach Kickstarterowych. Zdecydowaliśmy, że IT Startup wyjdzie ze swoją akcją kickstarterową w maju 2020 (by już dłużej z tym nie czekać), a start OutOfMemory wstępnie przesunięto na jesień 2020. Chcemy później oferować nasze gry w bundlach i wzajemnie się promować w różnych akcjach promocyjnych. Po prostu terminy premiery gry się nie zgrały – stąd decyzja, że nie będzie wspólna akcja.

W jaki sposób wejść na Kickstartera z Polski?

Prowadząc polską firmę w Polsce nie da się od tak wejść na Kickstartera. Polska nie jest po prostu w puli obsługiwanych krajów. Początkowo chcieliśmy z Konradem założyć spółkę w UK, by w ten sposób prawnie obsłużyć ten projekt.

Jednak po podpytaniu paru rodzimych wydawców znaleźliśmy inne rozwiązanie.

Istnieją polskie firmy, które oferują pośrednictwo takiej akcji. Za 4% zebranej kwoty akcji oferują możliwość wejścia na platformę przez udostępnienie swojej rezydencji. Po podliczeniu kosztów wychodzi na to, że koszt były orientacyjnie podobny, a będzie z tym mniej formalności. Trochę szkoda, że Kickstarter (oraz ich konkurencja IndieGoGo) nie mają Polski na liście domyślnie obsługiwanych krajów i trzeba robić dodatkowe wygibasy. Ale trudno – trzeba się dostosować.

Jak tam z drugą książką?

Po prawie 2 latach skrobania całość nabiera kształtów… dodatkowo niedawno wymyśliłem w końcu tytuł! Przez prawie rok robocza nazwa książki brzmiała „Projekty i smoki” 😀 fajnie wyglądało jako projekt w Trello. Nie zdradzam jeszcze finalnego tytułu (muszę jeszcze zarejestrować domeny).

Tytuł oraz okładkę (właśnie ją zlecam) będę mógł prawdopodobnie pokazać już w przyszłym miesiącu.

Dużym krokiem jest również to, że drugą książkę planuję przetłumaczyć na język angielski. Początkowo zostanie wydana wersja polska, ale docelowo treść będzie na tyle uniwersalna, że postanowiłem pobawić się w wydanie międzynarodowego e-booka (raczej nie będzie wersji papierowej wersji angielskiej).

Jak otrzymać moją nową książkę za darmo? :>

Jednym z dużych powodów decyzji tłumaczenia nowej książki na język angielski jest… wykorzystanie e-booka jako early bird bonus akcji Kickstartowej. Zawsze pierwsze 1-2 dni na Kickstarterze są najważniejsze. Dlatego tym razem planuję zaoferować wszystkim, którzy w ciągu pierwszych 48h na Kickstarterze zamówią angielską wersję gry „IT Startup – Gra Karciana” egzemplarz e-booka mojej nowej książki.

By nie przespać pierwszych 48h w maju (nie ma jeszcze dokładnej daty), możecie się zapisać na listę na tej stronie. Otrzymacie wtedy maila z informacją o starcie, by nie przegapić tego bonusu.

Wersja cyfrowa gry „IT Startup”?

Od jakiegoś czasu dłubię w Unity prototyp singleplayerowej wersji gry. Coś w rodzaju „Slay The Spire„, ale osadzone w uniwersum „IT Startup – Gra Karciana”.

Screen z prototypowania – grafika mocno robocza

W pierwszej kolejności planuję domknąć wydanie fizycznej angielskiej wersji karcianki – a z tym jest duuużo więcej pracy niż myślałem. Gdy to będzie domknięte, to będę mógł bardziej poświęcić się Unity i wersji cyfrowej gry.

Może wrzucać z tego devlogi na YT? Ktoś chętny? 😀

Have fun,

Mateusz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *