JavaDevMatt.pl – Mateusz Kupilas

Programista, przedsiębiorca, gamedev, bloger.

Gdzie zacząć czytać?

Łatwo się pogubić, gdy trafiamy na nowego bloga. W końcu trochę treści tu jest – dodatkowo jest parę godzin filmów na kanale YouTube.

Dla takich osób jak Ty zrobiłem tę podstronę! 😉 Mam nadzieję, że pomoże Ci ona znaleźć to co szukasz.

Możesz zacząć od przeczytania podstronyo stronie„. Znajdziesz tam trochę informacji o mnie i o samym blogu/kanale YT.

Kolejna podstrona, którą warto odwiedzić, to najpopularniejsze wpisy na blogu. Wyciągnąłem trochę danych z Google Analytics i wymieniłem najczęściej czytane wpisy.

Najważniejsza kategoria na blogu

Najciekawsze wpisy na blogu znajdziesz w kategorii „Programista Na Emigracji”. Nadal jest tego sporo, ale przynajmniej masz tam odsiane trochę mniej istotnych wpisów. „Na Emigracji” ponieważ serię zacząłem będąc na emigracji – aktualnie kontynuuję serię pod nazwą „Programista po emigracji” 😉 tutaj znajdziesz film z podsumowanie moich 3 lat jako programista w Hamburgu.

„Ej, słyszałem, że zrobiłeś jakąś grę?”

Zgadza się. Nie była ona spektakularnym sukcesem finansowym, ale proces jej tworzenia i promowania nakierował mnie na parę ciekawych rzeczy. Zdobyłem dzięki niej sporo kontaktów etc… nie zawsze warto oceniać coś tylko pod kątem finansowym. 🙂

Napisałem na blogu retrospektywę z tworzenia gry oraz napisałem trochę o zarobkach i promocji po 2 miesiącach od wydania gry.

…napisałem też retrospektywę po tym, jak sprzedałem tę grę

„O, napisałeś książkę i zarabiasz na niej piyniondz.”

Po prawie 1,5 roku prowadzenia bloga JavaDevMatt.pl oraz związanego z nim kanału YT wykrystalizowało się parę pytań, które dostaję ciągle. Na sporo z nich odpowiadam w jakimś filmiku lub wpisie na blogu, ale potrzebne było jakieś miejsce, gdzie jest to wszystko zebrane w całość i jakoś logicznie uporządkowane. Ebook wydał się dobrym rozwiązaniem. Czytelnik ma solidny produkt, gdzie od początku do końca wyjaśniam parę spraw, o które najczęściej pyta, a ja mam sposób finansowania mojego bloga, by nie musieć zaśmiecać go wyskakującymi okienkami z reklamami. Win-win: korzystają wszystkie strony transakcji.

Ebook wystartował na akcji na PolakPotrafi – akcja była sporym sukcesem i dlatego poświęciłem osobny wpis + filmik z analizą tego, jak to się stało, że akcja była tak udana. Wpis może Cię zainteresować, jeśli planujesz własną akcję crowdfundigową, albo po prostu jesteś ciekawy szczegółów akcji.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo bloga i mieć najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu, to można ebooka aktualnie kupić w sklepie mojego bloga.

UDPATE! Rok po wydaniu ebooka powstałą książka papierowa

Kupić można ją tu. Jeśli masz ochotę przeczytać o samym procesie wydania książki, to zapraszam do poniższej retrospektywy:

Retrospektywa z samodzielnego wydania książki „Junior Developer”

Inne pytania?

Zerknij proszę na moje FAQ strony. Sporo pytań się powtarza.

Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi i nie jest to kolejna prośba o zerknięcie w Twój kod (tych zapytań jest masa i nie jestem w stanie tego robić – do takiej wzajemnej pomocy założyłem grupę na FB, w której możecie sobie wzajemnie pomagać), to zapraszam do działu kontakt.