JavaDevMatt.pl – Mateusz Kupilas

Programista, przedsiębiorca, gamedev, bloger.

Pierwszy viral nowego bloga! I inne ciekawostki.

Dzisiaj się będę chwalił. 😉 Plus trochę innych informacji na temat tego co robię.

W ramach rozwijania swojego biznesu zacząłem prowadzić nowy blog: Smart Hobby Musician, by powoli budować nową społeczność muzyków hobbistów.

smarthobby

Zacząłem testować różne formy promowania treści w sieci. Analizowałem wyniki, starałem się wyłuskać to, co przy 20% nakładu pracy daje mi 80% efektów.

Nie minęły 2 miesiące i udało mi się wywołać niezły viral! 😀

viral1

Ponad 5000 odwiedzin jednego dnia. Sporo lajków na FB – jest ich aktualnie 489.

Co przyczyniło sie do viralu?

twitter

FB

bookmarked

Nagrałem pierwszy angielski filmik, w którym podziękowałem Redditowi

Odważyłem się pierwszy raz nagrać moje gadanie po angielsku. 😀

Wrzuciłem moje podziękowanie na Reddit… i znowu główna na r/Guitar, ponad 100 upvote i darmowy ruch.

Topowe pozycje w Google

Cale zamieszanie i setki linków spowodowały, że jestem na pierwszej stronie w Google na parę fraz. M. in. „drum backing tracks”, czy „free drum backing tracks”. Co w przypadku zagranicznej frazy jest bardzo trudne do osiągnięcia. Szczególnie dla tak młodego bloga.

google-top

Gdy nie wrzucam nowych materiałów, to blog ma stały ruch (około 200 odwiedzin dziennie) – z czego bardzo się cieszę. Przy takim tempie nowy blog niedługo prześcignie JavaDevMatt.pl. 😀

Tyle na temat viralu.

Teraz do innych spraw.

Prototypowanie nowej gry

Z innych informacji. Prototypuję powoli pomysły na nową grę muzyczną. Wczoraj wrzuciłem filmik, na którym widać pomysł mobilnego clickera, w którym musimy zabawiać publiczność na scenie. 😉 Mam plany wbudowania tam elementów edukacji muzycznej: np. jakiś prosty quiz A/B, dzięki któremu odblokowujemy solówki itp. To dopiero parę godzin dłubania. Zobaczymy, czy pomysł zostanie rozwinięty, czy wydam coś całkiem innego. Ważne by parę dni robić protoyp i testować co działa/nie działa, a nie rzucać się od razu w robienie dopracowanego projektu (jak np. mój Note Fighter, którego po godzinach obok etatu robiłem prawie rok).

Jeszcze odnośnie ebooka…

Pewnie już większość z Was widziała filmik.

Prawdopodobnie ruszę na dniach na jakimś portalu crowdfoundingowym z przedsprzedażą. Będzie go można nabyć go tam taniej, niż po oficjalnym wydaniu (najprawdopodobniej za 29zl, po crowdfoundingu 39zł – nie jest to finalna decyzja, ale cena powinna kształtowa się wokół tych okolic).

Nowa stara twarz

Wywołałem też małe zamieszanie w komentarzach pod nowym filmikiem, w którym pokazałem twarz po ponad pół rok nagrywania statycznych podcastów. Jakoś pół roku temu ściąłem włosy i trochę odmłodniałem. 😀 Jednak dopiero teraz nagrałem pierwszy filmik, w którym się pokazałem.

Dla porównania:

Matt po godzinach

Na YT już ogłosiłem, że mam drugi kanał, na którym robię rzeczy niezwiązane z programowaniem/IT/komputerami: nagrywam czasami jak gram w jakąś grę, planuje też wrzucać tam inne rzeczy związane z jakimś moim hobby. Przy okazji ćwiczę sobie dzięki temu gadanie do mikrofonu. 🙂

Można śledzić, można też zignorować. W każdym razie nie ma co się bać, ze będę wrzucał jakieś granie na kanał o programowaniu. 😉 W tym celu mam drugi kanał.

Uff… trochę dużo tego jednocześnie. 😀 Na razie wystarczy.

Bawcie się dobrze.

Mateusz

banerjd

One thought on “Pierwszy viral nowego bloga! I inne ciekawostki.

  • […] Udało się wywołać całkiem fajny viral – blog ma na pewno potencjał. Jednak zdecydowałem się odłożyć budowanie drugiej społeczności na dalszy plan. Powodem był niespodziewany sukces akcji ebooka „Junior Developer” na PolakPotrafi. Realnie liczyłem na 1/3 tej kwoty. Pokazało to potencjał tego bloga, więc postanowiłem, że powinienem się skupić na mniejszej ilości rzeczy – odstawiłem rozwój społeczności muzyków hobbistów na „na kiedyś”. Wspomniałem o tym w podsumowaniu po połowie roku. Okazuje się, że takie podsumowania czyta bardzo dużo osób – informacja o tym, że zastanawiam się sprzedać projekt „Note Fighter” wystarczyła, by pojawili się potencjalni kupcy. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *