JavaDevMatt.pl – Mateusz Kupilas

Programista, przedsiębiorca, gamedev, bloger.

O zespole, który przebił „gwiazdy muzyczne” na urodzinach portu w Hamburgu

„Programista Na Emigracji” to nie tylko wpisy na blogu i filmiki o programowaniu, biznesie, czy pieniądzach.

Czasami trafię na coś mało popularnego, ale wartościowego jak np. „Polski videotutorial JPA, Hibernate oraz Spring” Artura Owczarka na YT. Jak znalazłem ten kanał miał on zaledwie 45 subskrybcji.
Po moim poleceniu w parę dni zdobył dodatkowe paręset (aktualnie ma trochę ponad 500) i sporo osób mogło dzięki temu skorzystać z jego fajnych materiałów.

Dzisiaj w ramach promowania tego co jest naprawdę fajne chciałbym Wam przedstawić zespół Still In Search.
„Zespół uliczny”, który bił na głowę wszystko co widziałem na urodzinach portu w Hamburgu.

Oczywiście muzyka to sprawa bardzo indywidualna i trudno tutaj dyskutować o gustach, jednak po tym co widziałem w sobotę po prostu musiałem o nich napisać. Byłem na koncercie „HafenRock” z okazji urodzin portu w Hamburgu. Zespoły grające na głównej scenie były w porządku, jednak około godziny przed północą kolega zapytał, czy nie chcę może iść z nim posłuchać zespołu jego kolegi ze studiów, który właśnie rozkłada swój sprzęt parę ulic dalej.

Nie oczekiwałem niczego wielkiego.

Słuchałem ponad 2 godziny jak grają. Kupiłem płytę i pomagałem im później pakować sprzęt do busika. Grali na ulicy: w 100% sami zadbali o nagłośnienie, a brzmieli lepiej niż gwiazdy dużej sceny.

koncertuliczny

Zespół uliczny?

Jak wiele innych zespołów, tak i ten zespół ma ze sobą masę sprzętu, by osiągnąć odpowiednie brzmienie.

Jednak są lokalnie znani z tego, że pakują sprzęt do swojego mini-busa i sami sobie organizują koncerty uliczne w pobliżu wydarzeń z dużą ilością osób (mają ze sobą swój własny generator prądu). Od czasu to czasu są przeganiani przez ochronę (jednak nie zdarza się to za często), ale jak sami mówią w jednym z wywiadów „czasami policja podjedzie, chwilę postoi, posłucha i pochwalili wysiłek jaki w to wkładamy.”

Organizują sobie własne trasy koncertowe, gdzie wraz ze swoim sprzętem jadą przez kraj i grają „uliczne” w różnych lokacjach.

Brzmienie

Sami siebie określają jako mieszankę Rock/Pop. Często taka mieszanka kojarzy mi się z tym, że każdy zespół z tego gatunku brzmi tak samo.

Jednak wystarczy posłuchać tego intra na basie (filmik poniżej), by zobaczyć jak dobrze radzą sobie z wykorzystaniem wszelkich efektów, by wpleść różne smaczki w swoje utwory.

Albo ten delay gitary w 0:10 filmiku poniżej (Hindi). Na żywo i to z nagłośnieniem i efektami porozkładanymi na ulicy, bez żadnego inżyniera dźwięku/akustyka (!) brzmi to wszystko równie dobrze. Momentami bardzo przypominają mi mój ulubiony polski zespół Tides From Nebula.

Nie jest nudno – nie tylko gitara, bas i perkusja. Świetnie radzą sobie z wplataniem syntezatorów w swoje utwory:

Tutaj dowód w postaci amatorskiego nagarnia filmiku, że na żywo brzmi to wszystko równie dobrze:

Czasami grają również akustycznie:

Ciekawostka o Frontmance zespołu

Po koncercie trochę pogooglałem o zespole i posłuchałem parę wywiadów na Youtube.

Wokalistka jest akrobatką cyrkową oraz aktorką

Tutaj macie filmik z ćwiczenia w parku (akcja od 0:34):

Chcecie mi pomóc w promowaniu tego co fajne?

Jeśli lubicie mój blog i chcielibyście mi pomóc w zrobieniu czegoś fajnego, to proponuję pewną akcję… 🙂 Aktualnie zespół ma na YT 213 subskrybcji (stan na 14 maj 2015) – bardzo chciałbym podesłać zespołowi ten wpis i powiedzieć „hej, może nie rozumiecie treści, bo jest po polsku, ale porównajcie proszę jak skoczą Wam suby na YT”. 😀

Więc jeśli chcecie mi pomóc. Oto ich kanał na YT. Pokażcie, że polski blog też może mieć siłę.

Coś podobnego można zrobić na FB. Aktualnie jest 1831 fanów. Pomożecie?

Możecie również pomóc przez wrzucenie tego wpisu na FB lub podesłać go znajomym. Nie mam na blogu żadnych reklam, nic z tego nie zarobię -> jedynie pomożecie promować coś fajnego.

Bawcie się dobrze.
Mateusz

 

koncertuliczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *