JavaDevMatt.pl – Mateusz Kupilas

Programista, przedsiębiorca, gamedev, bloger.

Wersja beta projektu Evil Slime City! Niedługo finalizujemy eksperyment

Obiecałem, że domknę temat eksperymentu z projektem pobocznym, który rozwijałem w ramach konkursu #dajsiepoznac. 🙂 W ramach projektu prowadziłem DevLoga. Celem numer dwa (pierwszym celem było podszkolenie się w js) było sprawdzenie w praktyce, jak trudno jest zarobić parę groszy na proste grze webowej – takiej pseudo „flashowej”.

W jednym z tych DevLogów poruszyłem temat monetyzacji. Zrobiłem w nim research na podstawie pewnego e-booka:

Zarabianie na grach webowych? Research i obiecana recenzja e-booka blogera TrueValhalla

Czas zabrać się za to co najtrudniejsze w projektach… kończenie ich. 😉

Od ostatniego Devlogu chciałem dodać do gry leaderboard, parę leveli, wypróbować w praktyce wyżej opisany sposób na monetyzację i na tym zamknąć projekt. Zatem do dzieła!

Leaderboard

Rozważałem jaki leaderboard zaimplementować w grze. Zdecydowałem się na rozwiązanie App42 Cloud Api. Planuję serię na YT z Phaserem, w której wspólnie coś takiego zaimplementujemy. 🙂 Aktualnie zapraszam np. do tego artykułu, w którym opisano jak zaimplementować taki leaderboard.

Oto jak całość wygląda w grze:

Zdecydowałem się na 2 leaderboardy. Jeden dla poziomu prostego (easy mode) oraz dla trudnego (hard mode).

5 nowych poziomów + drobne usprawnienia

Celowałem w 20 poziomów. Okazało się jednak, że ostatnie poziomy są na tyle trudne, że nowe osoby potrzebuję około 15-20 minut, by przejść całość, a taka długość gry mi wystarcza… zostajemy zatem przy 15 poziomach. Grupą docelową są pracownicy biurowi, którzy nudzą się w pracy i chcą w coś 10 minut pograć. Aktualny stan gry te wymagania spełnia.

Dostałem od kolegi taką uwagę, że gra się dobrze, ale w okolicy 13 poziomu był już trochę znużony… gdy powiedziałem, że poziomów jest 15, to wspomniał, że gdyby wiedział to wcześniej, to na pewno skończyłby grę. 😀 Dlatego wrzuciłem teraz do gry licznik poziomów (widzimy ile nam zostało) – zawsze do dodatkowy czynnik motywują, by przejść całość.

Dodałem też informację o naszym czasie: prosiły o to osoby, które grają, by wbić się na listę najlepszych wyników.

Zapraszam do testów!

Link do publicznej bety:

KLIK!

Prosiłbym o informacje co jest w grze niezrozumiałe, co jest za trudne – nie na tyle trudne, że np. nie da się przejść po 5-8 podejściach – po prostu to, czego kompletnie nie jesteście w stanie przejść.

Po zaimplementowaniu uwag z beta-testów i naprawieniu krytycznych bugów, zacznę wdrażać w życie plan monetyzacji. Oczywiście podzielę się wynikami. Celem jest zarobić na grze cokolwiek (pierwotnym celem było 100zł), by domknąć eksperyment z monetyzacją gier webowych. Sam jestem ciekawy wyników.

Może wpadnie paręset dolarów, a może nikt nie będzie zainteresowany – ważne, by domknąć eksperyment i pokazać wyniki! 😀


4 thoughts on “Wersja beta projektu Evil Slime City! Niedługo finalizujemy eksperyment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *