22 08 2017
Konkurs InnovMatch – stwórz MVP rozwiązania biznesowego i zdobądź nowe umiejętności
Witam po przerwie wakacyjnej! 🙂 Pół roku temu (ale ten czas leci!) zachęcałem do udziału w konkursie #dajsiepoznac, w ramach którego należało regularnie blogować i rozwijać projekt poboczny z otwartym kodem źródłowym. Dzisiaj chciałbym Was zaprosić do zainteresowania się konkursem InnovMatch, w którym piszemy MVP danego wyzwania biznesowego. Taki „mini-produkt/prototyp”, który ma przedstawić ogólny zarys rozwiązania.
W żadnym wypadku nie musi to być perfekcyjnie napisany program – chodzi o przedstawienie swojego pomysłu. Jest to dobra okazja, by zdobyć nowe doświadczenie (dostajemy darmowy dostęp do platformy SAP Cloud Platform), a przy trochę większym zaangażowaniu można sporo wygrać: łączna pula nagród w konkursie to 15 000 euro. Reprezentanci najlepszego rozwiązania otrzymają zaproszenie do Berlina.
Odnośnie tworzenia produktu i samym MVP – nagrałem kiedyś o tym film na YT
Prawie 3 lata temu (w roku 2014) wrzuciłem na YT film na temat tworzenia produktu i MVP. Było to jeszcze w czasach „Programisty Na Emigracji”. 😉 Słychać jak niezręcznie czułem się wtedy z mikrofonem – czasami fajnie sobie zerknąć na swój starszy materiał, by zauważyć postępy.
Odnośnie idei samego MVP polecam również ten film:
…a dla zainteresowanych GameDevem: materiał o MVP kanału Extra Credits.
O co chodzi w konkursie i kto może brać w nim udział?
W ramach konkursu należy wybrać jedno z dostępnych na stronie wyzwań biznesowych i z wykorzystaniem SAP Cloud Platform stworzyć swoje MVP.
Kto może brać udział? Każda osoba, student, startup (dla startupów to okazja, by zebrać nowe kontakty), przedsiębiorca, albo firma zatrudniająca poniżej 50 pracowników.
Co muszę potrafić?
By korzystać z SAP Cloud Platform wymagana jest znajomość Javy lub JavaScriptu. Podstawy samej platformy można zdobyć w formie kursów on-line, albo podczas darmowych warsztatów (Warszawa). Myślę, że już dla samych warsztatów warto brać udział. 😀
Dlaczego warto brać udział?
Jeśli zawsze interesowała Was „chmura”, ale zwlekaliście z tym, by w końcu zacząć… to teraz macie dobry powód, by coś sensownego napisać. 🙂
Często pytacie jaki projekt można pisać w ramach nauki. Zachęcam do wybrania jednego z wyzwań i spróbowania swoich sił w napisaniu czegoś, co stanowi konkretną wartość biznesową. Jeśli włożycie w to trochę pracy, to mogą otworzyć się nowe możliwości w Waszej karierze – możliwe, że znajdziecie to, czym chcielibyście zajmować się w przyszłości.
Przykładowym wyzwaniem jest stworzenie tzw. dashboardu, czyli kokpitu menedżerskiego, który udostępnia raporty o działalności firmy.
Różne studia przypadków do wyzwań przygotowali sieć Eurocash (polski akcent w konkursie) i firmy: Selgros z Rumunii, Atlantic Grupa z Chorwacji, GoodAI ze Słowacji oraz Sportina ze Słowenii.
Jeśli macie własny pomysł na jakieś rozwiązanie biznesowe, to również można go zgłosić do konkursu.
Zapisy trwają do 05.09.2017.
Oficjalny regulamin, FAQ i infografika
Pytania? Zapraszam do zapoznania się z FAQ, regulaminem i oficjalną stroną konkursu.
Na koniec infografika z krótkich podsumowaniem:
Przerwa wakacyjna! :D + informacje Nad jakim głównym projektem pracuję? Mam już prototyp!
Mateusz a jak idzie ze sprzedażą twojej gry bo jestem strasznie ciekawy?
Tzn. Evil Slime City? Mam zainteresowanego wydawcę, ale aktualnie zajmowałem się moim głównym projektem. 😀 Dam niedługo update w tej sprawie!