JavaDevMatt.pl – Mateusz Kupilas

Programista, przedsiębiorca, gamedev, bloger.

Jaki projekt pisać jako przygotowanie do pracy/stażu?

Dzisiaj w ramach „Programisty Na Emigracji” o popularnym pytaniu: „Jaki projekt pisać jako przygotowanie do pracy/stażu?”

banerjd

 

4 thoughts on “Jaki projekt pisać jako przygotowanie do pracy/stażu?

 • Grzegorz Kwaśniewski pisze:

  Mateusz,

  po pierwsze czytałem ebooka i muszę przyznać, że to kawałek dobrego tekstu. Mam jednak do Ciebie takie dziwne pytanie nie związane z wpisem. Ile linii kodu potrafiłeś stworzyć podczas pracy jako programista? Wiem, że coś takiego jest praktycznie nie do zmierzenia, ale jakoś mnie to ciekawi. Sam programuję, ale tylko dla siebie. Chcę podjąć pracę w jakiejś firmie i zastanawiam się jak to może wyglądać.

  Pozdrawiam

  • Ania pisze:

   Nie wiem jak Mateusz, ale co jakiś czas słyszę to pytanie, więc podzielę się swoją odpowiedzią. Programuje w Javie od 3 lat i w pracy zdarzyło mi się napisać od 0 linijek do kilku tysięcy dziennie. Jeśli trafi Ci się dzień w którym masz dużo spotkań, analizujesz problemy/wymagania, piszesz dokumentacje itp. to zwyczajnie na pisanie kodu nie ma już czasu. Z drugiej strony możesz mieć zadanie, które wymaga napisania kodu który możesz wygenerować w ten czy inny sposób (np. bazodanowe encje) i wtedy „Twoich” linijek kodu jest bardzo dużo. Wiele zależy też od stopnia skomplikowania mechanizmu, który piszesz. Czasami (szczególnie jeśli dopiero poznajesz jakąś technologie) napisanie niewielkiego fragmentu, który jest trudny i wymaga przemyślenia zajmuje cały dzień lub dłużej.

 • Grzegorz Kwaśniewski pisze:

  Dzięki za odpowiedź 😉 Rzuca to trochę światła na całą sprawę.

 • okelm pisze:

  Mateusz, gdzie polecasz deployować swój pierwszy, prosty RESTowy web service na tomcat + java? Z góry dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *